Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnázium

A Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnázium a budapesti XII. kerületben helyezkedik el. Az iskola 5 épületében, a különböző tagozatokon összesen mintegy 1200 tanuló oktatása folyik, idén több mint 60 éve. Az ökoiskola címet is viselő intézményben a tananyag átadásán túl a pedagógusok nagy hangsúlyt fektetnek a diákok környezettudatos nevelésére.

0 db
az iskolában kihelyezett hulladékgyűjtő edények száma
a szelektív hulladék aránya a kommunális hulladék ellenében
a projekt összköltsége az intézményben

A hatékony rendszernek köszönhetően csökkent a kommunális hulladék mennyisége, amellyel éves szinten

0 Forint

összeget takarít meg az intézmény.

Az iskola különleges adottsága volt, hogy már részlegesen jelen volt a szelektív hulladékgyűjtés, de hiányzott egy átgondolt és teljeskörű megoldás. Az épület felmérése során egy tudatos és kreatív iskola látványa fogadott minket és a tanárok is nyitottan várták a lehetőséget.

Az iskola adottságainak felmérése

Az intézmény meglátogatása során egy foglalkozás keretében felmatricáztuk a szemeteseket a megfelelő tájékoztatókkal és rövid előadás keretében a diákok megismerték a hulladék útját is. A diákok partnernek mutatkoztak és élvezték a közös szemléletformálást.

Az iskola meglátogatása

A projekt sikeressége miatt nagyon megnövekedett a szelektíven gyűjtött hulladék mennyisége, ezért szükséges volt a tárolás megoldása. Mivel az intézményből a hulladék elszállítását az önkormányzat finanszírozta és az elszállító cég csak extra költségekkel akart tárolókat adni, a szemét tárolását az iskola saját eszközeinek segítségével oltotta meg. Szinte verseny alakult ki az osztályok között, hogy kiknek lesz a legszebb kukája. A ráfordított időnek és a természetes nyomásnak köszönhetően különösen szép művek keletkezte.

A projekt előrehaladása