Piliscsabai Jókai Mór Általános Iskola

A Piliscsabai Jókai Mór Általános Iskola egy kis létszámú közoktatási intézmény, jelenleg még csak alsó tagozattal működik, Budapesttől 22 kilométerre. Az intézmény falu első polgári iskolája volt, fenntartója és működtetője 2013. január 1-től a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ lett, 2017-től az Érdi Tankerületi. Piliscsabaváros Önkormányzata sikeres energetikai pályázata lévén 2021-re a homlokzat szigetelése és burkolása mellett nyílászáró cserékkel és napelemek tetőre helyezésével külsőleg teljesen megújult Piliscsaba általános iskolája. Központhoz tartozik.

0 db
az iskolában kihelyezett hulladékgyűjtő edények száma
0 %
a szelektív hulladék aránya a kommunális hulladék ellenében
0 Ft
a projekt összköltsége az intézményben

A hatékony rendszernek köszönhetően csökkent a kommunális hulladék mennyisége, amellyel éves szinten

0 Forint

összeget takarít meg az intézmény.

Az iskolában kevés teremben kellet jól megszervezni a gyűjtést, hiszen a kis létszámú intézményben nem volt sok lehetőség a szemetesek elhelyezésére. Az iskolában nagyon fiatalok voltak a diákok és családias hangulat uralkodott a napköziben is.
Az iskolában kevés teremben kellet jól megszervezni a gyűjtést, hiszen a kis létszámú intézményben nem volt sok lehetőség a szemetesek elhelyezésére. Az iskolában nagyon fiatalok voltak a diákok és családias hangulat uralkodott a napköziben is.

Az iskola adottságainak felmérése

A diákok jól fogadták a projektet és segítettek a szemetesek szakszerű felmatricázásában. Érezhető volt, hogy még máshol jár az eszük, hiszen ilyen fiatalon még nem feltétlen a fenntarthatósággal, hanem a játszással foglalkoznak a gyerekek. Amint előkerültek az ecsetek, a diákokat magával ragadta a feladat, hogy a szemeteseknek új külsőt adjanak.
A diákok jól fogadták a projektet és segítettek a szemetesek szakszerű felmatricázásában. Érezhető volt, hogy még máshol jár az eszük, hiszen ilyen fiatalon még nem feltétlen a fenntarthatósággal, hanem a játszással foglalkoznak a gyerekek. Amint előkerültek az ecsetek, a diákokat magával ragadta a feladat, hogy a szemeteseknek új külsőt adjanak.

Az iskola meglátogatása

A projektet az intézmény kis létszáma miatt az intézmény igazgatója vitte és koordinálta. Az iskolában kihelyezésre kerültek a szemetesek és elindult a szakszerű és hatékony hulladékgyűjtés.
A projektet az intézmény kis létszáma miatt az intézmény igazgatója vitte és koordinálta. Az iskolában kihelyezésre kerültek a szemetesek és elindult a szakszerű és hatékony hulladékgyűjtés.

A projekt előrehaladása

(Visited 19 times, 1 visits today)